Všechny závislosti

2. května 2014 v 16:09 | Monnie |  Téma týdne
Když je někdo na někom závislý, a třeba bez něj nevydrží ani jeden den bez kontaktu, dopadá to většinou špatně. Jsou to většinou ty případy, kde má někdo partnera anebo se nemůže vzdálit od svých rodičů. Díky bohu, že já jsem zvyklá řešit všechno sama, a taky, že se mi téměř pořád nestýská. Už jsem si zvykla ztrácet ty, které jsem měla ráda. Život je v tomto ohledu krutý, umírají a mizí lidé, co jsou v pohodě a sviňky budou nesmrtelné.
Závislostmi se dá nazývat i jenom každodenní přísun věcí, či jídla. Možná si to ani neuvědomujete, ale na jídle jsme vlastně závislí, protože bez jeho dávky já vím, zním jako narkomanka..Ale doopravdy nejsem!!! bychom asi nevydrželi.. Zkuste celý den nejít, a absťák se dostaví, ikdyž byste nechtěli. Znám fakt hodně lidí, jenž nemůžou vydržet den bez cukru, natož čokolády. Když nemají čokoládu za celý den, hned je u nich vidět to, že se skoro zabijí svou agresivitou a tím, že neuspokojili své chuťové buňky. Kofein může být taky velice zrádný. Osobně kafe nesnášim, jen co to cítim, obrací se mi žaludek. Jednoho se potřebujete nakopnout a dáte si kafe, ovšem každý den budete mít na něj čím dál větší chuť a důsledky na vás budou znát.
Drogy, alkohol a cigarety. Jako kdybych o tom vůbec nebyla informovaná.. Ve škole nás učí, jak je to všechno jenom zlo, ale paktěm učitelkám prostě nedochází, že čím dál víc nám to cpou, tak to chceme zkusit. Třetina naší třídy lítá na cigárech a ojediněle na alkoholu, sem tam se najde hulič. A to jsem prosím pěkně v deváté třídě základní školy. Můj názor je hodně rozdílný, a někdy si připadam, že mezi své vrstevníky ani nepatřím. Z drog je mi špatně jen, když to vidím v nějakém filmu.. Já nevím jak vám, ale cpát do těla něco, co nepatří je přeci blbý a má to následky ne? Hnusí se mi to. Mít jizvy od injekcí, oteklej nos ze šňupání a mozek celej vedle, není moje stránka. Alkohol je něco, co bych možná pochopila. Říkám možná. Mám ráda víno nebo pivo, prostě ten pocit, když ta dobrá tekutinka v tom krku začne pálit. Ale to se stává jen výjimečně.Tvrdej alkohol je hnusnej, a dost to odnášejí játra. Cigarety? Really? Fuj, nechci mít špinavý plíce plný šedivý barvy a zahuntovaný tělo.
Počítač, internet.. Většinou starší generace říkají, jak jsme závislí na počítačích apod.. Jenom vás, chci upozornit, že my v tom žijeme, a bereme to jako samozřejmost. Facebook? Nehodlam se vyjadřovat k těm dvanáctiletým vykozeným pipkám s duckfacem a pěšinkou až u ucha.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak píšu?(Ohodnoť jako ve škole)

1* 43.9% (36)
2 19.5% (16)
3 14.6% (12)
4 6.1% (5)
5 15.9% (13)

Komentáře

1 Sarinka Sarinka | Web | 2. května 2014 v 17:53 | Reagovat

U nás v triede fajčí každý chalan, pijú pravidelne, zopár sa nájde aj takých čo húlia a predsa im to stále zakazujú aj keď dobre vedia, že potom sa do toho vrhnú ešte horšie :) Chvalabohu ja do tej skupinky nepatrím :)

2 zrzka2 zrzka2 | 2. května 2014 v 19:13 | Reagovat

Moc pěkný článek, ale už jste docela staří u nás kouří pijí alkohol a to sme v sedmé na základce, fakt nechápu jak to můžou dělat. Je to hnusný :-! :-)

3 Austin153 Austin153 | E-mail | Web | 2. května 2014 v 23:28 | Reagovat

Dobry clanok :-)
Aj supris blog :-P

4 Irith Irith | Web | 12. května 2014 v 19:09 | Reagovat

Já jsem závislá na čokoládě, roiboshi (to je čaj), knížkách a psaní povídek. Takže bych se asi měla léčit ;-)

5 ladyparanoid ladyparanoid | Web | 21. května 2014 v 23:08 | Reagovat

Drogy chlast a cigarety sex a sociální sítě bude bfurt omýléné téma :/ bohužel :DDD Jinak supa článek !!

6 Lů | Web | 12. června 2014 v 13:53 | Reagovat

Dřív, když jsem byla mladší, se mi taky pořád stýskalo po domově, když jsem byla někde pryč delší dobu. Ale naštěstí jsem z toho vyrostla a už pár let bydlím pryč... a domů jezdím opravdu jen občas, na návštěvu. S partnerem jsme spolu pořád, jelikož spolu bydlíme, ale i když odjede na víkend s kamarády pryč, žádný absťák se nedostavuje. :D
S jídlem takový problém taky nemám... jako jo, bez něj bychom nevydrželi... ale vydržet den bez jakýhokoliv jídla mi problém nedělá. :D A sladkosti naštěstí taky nejsou můj problém. :)
Ale jako každý člověk... i já mám své závislosti... a ty jsou tedy asi horší než nějaký jídlo. :D Například tedy už skoro 8 let kouřím... začala jsem v těch 15 a už mi to prostě zůstalo. A pít alkohol jsem začala taky v té době... to neberu jako závislost, protože pití prostě nepotřebuju... ale čas od času si ráda dám (ale zase... kdo ne? Navíc teď už na to ten věk mám :D)... a pivo a víno třeba nemám ráda, nechutná mi to vůbec. Ale zbožňuju rum s colou. :D
A sociální sítě, no... já v tom vidím problém, pokud tam jsou malý děti a tráví u toho až moc času.
Já měla internet a počítač například až od 17ti let. :)
Ale jinak dobrý článek, všechno jsi to tam tak pěkně shrnula. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
spřátelené blogy:
Chceš si se mnou pokecat?


Antispam.er.czJyxoRankAlexa RankPageRankSeznam S-Rank