30 days creative writting challenge - 1. Klasická pohádka

27. října 2013 v 17:20 | Monnie |  Výzvy

O království říše Reporos

Za několika lesy na velké hoře, která se jmenovala Blodyl vládl šlechtický rod - Ambarrové. Královna, Girith, byla téměř obézní postavy a tak v korzetových šatech tak trošku přetýkala. Měla špinavě blonďaté vlasy ve velkém, spleteném drdolu a její šaty měly smaragdovou barvu jako její oči. Král, Argett, vládce Reporos měl knír a v culíku svázané hnědé vlasy. Jeho oblečení bylo do hnědé barvy. Jejich dcera, Vivier, byla vznešená princezna, ve které převažoval altruismus a vzteklost. Byla velmi drobné postavy, měla blonďaté kudrnaté vlasy a hnědé oči po otci.
Jednoho dne Vivier vstala o něco dříve. Rychle ve zvědavosti otevřela oči, aby zjistila odkud jdou ty zvuky. Trochu se jí motala hlava ale teď jí zajímala jen ta hudba. Zjistila, že jde směrem z venku. Bez váhání se rychle upravila. Hřebenem s pravými štětinami se snažila rozčesat nezkrotitelné vlasy ale moc jí to nešlo a tak si je dala do vysokého drdolu, který jí už trochu držel. Obvázala ho r§žovou stužkou. A když jí už nic nešlo tak zavolala svojí služku - Jarlin.
"Copak se děje, princezno? Ihned vám jdu ustlat lože a taky.." nedořekla větu a v tom ji přerušila Vivier.
"Kde jste byla tak dlouho?Nechte mojí postel na pokoji a věnujte se mě! Vidíte jak vypadám? Žádný princ o mě nikdy nebude stát, protože.. protože.. jsem strašně ošklivá! Učešte mě a oblékněte mě do těch červených šatů se zlatými šperky!" vtrhla jí vztekle do řeči,aby zrychlila.
"Začneme tedy těma vlasama? Pak tě obléknu a dám ti ten zlatý náhrdelník, který nosila tvá pratetička." řekla klidným hlasem.
Po celkové úpravě jejího vzhledu se zeptala Vivier co se to venku děje. Protože šesti členný orchestr nepřijede pro nic za nic. " Je tady tvoje sestřenice a bude se zde vdávat.Její budoucí manžel má bratra ale myslím si, že ještě nemá princeznu."
V duchu si přemítá jaké by bylo super mít už prince na kterého čekala tak dlouho.
Je po jedenácté hodině ranní a svatba je v plném proudu. Přiběhla k ní matka s princem. "Tak tenhle je tvůj, vyznejte si lásku a buďte spolu!" a popostrčila je k sobě.
"A-ahoj já jsem Vivier a.." bojácně pronesla princi.
"Ahoj, jmenuju se Zellan. Ta tvoje máma, to je děs. Hele, je pravda, že jsi do mě zamilovaná už od dvanácti? Jenom tlumočim to co mi nakecala královna."
"Já už nemůžu.. já tě nikdy neviděla a moje máma chce abych měla prince. Jenže já se do svatby s tebou nechci nutit,víš? Docela bych byla ráda, kdyby jsme spolu být nemuseli. Nemyslím to špatně ale ty víš proč.."
"Jasný jen si jdi! Já si najdu bohatší a krásnější princeznu než si ty!" vztekle zařval Zellan.¨
Vivier běžela k orchestru a tam se psychicky zhroutila. Byla ve světě snů, kde na ní byli všichni hodní. Ale náhle jako by jí někdo držel v náručí.
"Proč sis lehla zrovna k prvním houslím? Celý orchestr je kvůli tobě ztracený, hráli jsme tu nejtěžší pasáž!" potichu řekl dirigent Vivier.
"Kdo jste? J-já už musím pryč" zahleděla se do mladíka a pomáhajíc jí vstát.
"Neutíkej, mám pro tebe překvapení.." otevřel Barles krabičku s prstýnkem na kterém by ametyst. " .. viděl jsem tě už o Vánocích jak jsi na mě koukala. Dál to bylo o jarních slavnostech a to už jsi nepřerušila zrak ani mrknutím."
"Aha, no je pravda, že jsi se mi líbil ale co na to rodiče?" šťastně se zeptala a nemohla tomu uvěřit. Barles ji odměnil polibkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ell Ell | Web | 27. října 2013 v 21:15 | Reagovat

barles se mi zdá jako sympaťák :)

2 Baďa Baďa | Web | 28. října 2013 v 21:07 | Reagovat

Hezké. :)
Máš hezký blog a hezké povídky :) Nechceš spřátelit blogy? :)
Odepiš na můj blog - chechtalek002.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
spřátelené blogy:
Chceš si se mnou pokecat?


Antispam.er.czJyxoRankAlexa RankPageRankSeznam S-Rank